Azylové domy

MENU

Poslání služby

Posláním azylového domu je poskytnout individuální a důstojnou pomoc a podporu osobám, které se ocitly v nepříznivé životní nebo sociální situaci spojené se ztrátou bydlení, tak aby si mohly v co nejkratší možné době vyřešit svou situaci a znovu samostatně fungovat ve společnosti (např. mít, kde bydlet, mít práci či jinak zajištěné příjmy).

Komu je služba určena

Sociální služba je určena osobám v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení, starším 18 ti let.

Služba Azylový dům je určena především pro uživatele z Benešova a benešovského okresu.

Kdy službu poskytujeme

Základní činnosti ubytování a stravování (resp. podmínky pro přípravu stravy) je poskytováno nepřetržitě. Poskytování činnosti pomoc a podpora při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarání osobních záležitostí a základní sociální poradenství je zajištěno vždy v době od 7.00 do 15.30 hod. v pracovních dnech, případně v jiný čas po dohodě mezi uživatelem a poskytovatelem.

Co nabízíme našim uživatelům

  • Ubytování
  • Stravování, resp. vytvoření podmínek pro přípravu strav nebo pomoc s přípravou stravy,   v případě potřeby (v návaznosti na schopnosti uživatele) pomoc se zajištěním stravy
  • Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

Ubytování je uživatelům poskytováno v jednom jednolůžkovém a třech dvoulůžkových pokojích. Pro uživatele je k dispozici společná koupelna vybavená sprchovým koutem, společné WC, společná kuchyň a společenský prostor. Ubytování zahrnuje také topení, teplou a studenou vodu, elektrický proud, podmínky pro zajištění praní a žehlení osobního prádla (společná pračka, sušák, žehlička, žehlicí prkno), výměnu ložního prádla, podmínky pro zajištění úklidu (úklidové náčiní – smeták, hadr, lopatka).

Služba azylový dům je poskytována uživatelům na základě uzavřené smlouvy, nutností je předložení posudku registrovaného poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství o vhodnosti k přijetí do sociální služby.

Úhrada za službu

130 Kč/noc

 

Kontakt

Bc. Kristýna Pecháčková, vedoucí služby, sociální pracovnice

tel.: 778 030 247

e-mail: zc.vo1713183590seneb1713183590-sp@m1713183590urtne1713183590cinne1713183590d1713183590

Služby sociální prevence
Oddělovač

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete se na něco zeptat?

Můžete nám zavolat na tel. +420 734 150 303 nebo využijte kontaktní formulář.